CKCL44X5R1E103M085AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
CKCL44X5R1E103M085AA
Datasheet:
Description:
Capacitor Arrays 0805(2012 Metric) SMD/SMT 10 nF 20 % X5R 25 V Number of Capacitors:4
ParameterValue
Capacitance10 nF
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)0.991 mm
Length2.0066 mm
Width1.2446 mm
TerminationWraparound
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX5R
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
PackagingReel
Voltage Rating25 V